Edgar Ultra Team na LHUT 2024

Již pošesté v řadě se na Lysé hoře, královně Moravskoslezských Beskyd uskutečnil běžecký závod LHUT - Lysohorský Ultratrail. Lysá hora je známá svou drsnou a krásnou přírodou, strmými stoupáními a často nevyzpytatelným počasím, což z ní činí ideální místo pro pořádání tak náročného běžeckého závodu. A proto jsou trasy LHUT náročné nejen svými parametry, ale také svou technickou obtížností. LHUT je tedy skutečnou výzvou pro každého, kdo bere horské běhy vážně.

Kristýna Černá - druhá žena LHUT

Trasy LHUT

Závodníci mají na výběr mezi dvěma trasami - královskou trasou Ultra, která měří 67 km a zahrnuje převýšení přes 4100 metrů, a kratší trasou Sky, dlouhou 31 km s převýšením 2100 metrů.

Edgar Power - oficiální dodavatel sportovní výživy

Stejně jako v loňském roce jsme tento závod podpořili našimi produkty. Závodníci v rámci startovního balíčku dostali energetický gel Powergel, tyčinku Energybar a ampulku Magnesium Shot. I na občerstvovací stanici na Lysé hoře byly pro závodníky k dispozici naše produkty. Speciálně náš ionťák Isotonic Drink s vitamíny, minerály a elektrolyty v sobotní výhni nejednomu běžci zachránil závod.

Edgar stan na LHUT 2024

Edgar Ultra Team

Stejně jako v minulých ročnících, se LHUTu zúčastnili i námi podporovaní běžci a rozhodně se neztratili. Monika Stejskalová dokázala na trase Ultra zvítězit v ženské kategorii, Kristýna Černá doběhla 3 minuty za Monikou na druhém místě. V celkovém pořadí, včetně mužů, Monika s Kristýnou obsadily neuvěřitelnou 8. respektive 9. pozici.

LHUT 2024 - vítězka Monika Stejskalová

V mužské kategorii na trase Ultra bodoval Marek Causidis, který si po loňském vítězství doběhl pro krásné 3. místo. Na 6. místě doběhl mladý talent Tomáš Štverák, na kterého byla trasa spíše krátká, protože se specializuje na vzdálenosti delší než 100 mil. Hned za ním si pro 7. pozici doběhl sympaťák Zdenda Hruška, který zde letos zaběhl svůj nejlepší čas.

LHUT 2024 - top3 muži

LHUT Skyrace

Na trase Sky s přehledem zvítězil Tomáš Hudec, který měl před druhým Pavlem Cimbálníkem náskok více než 6 minut. Tomáš se tak stal počtvrté v řadě mistrem ČR ve Skyrace.

LHUT 2024 - vítěz Tomáš Hudec na trase Skyrace

Poděkování

Děkujeme pořadatelům za super organizaci a také děkujeme našim továrním běžcům za skvělou reprezentaci a také zpětnou vazbu, kterou nám k produktům dáváte.