55 hodin závodu na 1500 gramů Edgar Powerdrinku

Drakensberg Grand Traverse

Pavel Paloncý šel na podzim loňského roku neuvěřitelný závod Drakensberg Grand Traverse. Na 210 kilometrů dlouhé trase byla pouze jedna občerstvovačka a to 50 km před cílem. Mimo tuto občerstvovačku nebyla žádná možnost doplnit zásoby a vše si tedy závodníci museli nést s sebou. Pavel si vše propočítal a tento závod fungoval na našem Powerdrinku. Ten je ve formě prášku a ředí se pouze vodou, které bylo na trase dostatek. Jak Pavel vše probíhalo se dozvíte v jeho reportu.

Děkujeme za důvěru a držíme palce do dalších závodů :)

Pavel Paloncý a 1500 gramů Powerdrinku

Drakensberg Grand Traverse měří cca 210 km a celá trasa se nachází ve výšce 3000 až 3500 m.n.m. Dolů se nejde, odpočinout si není kde. V takové výšce se nedá sníst vše a nemůžete si dovolit moc chyb. Edgar Powerdrink jedna z mála potravin (a jediná použitelná ve větší míře), které v takové výšce dokážu do sebe dostat. Proto jsem vsadil na Powerdrink víc než obvykle. Vlastně jsem vsadil na Powerdrink úplně totálně.

Odhadoval jsem, že se prvního a jedinýho depa na 160. km dostaneme za cca 35 hodin a měli jsme slíbené jedno jídlo na CP (občerstvovací stanice). Vzal jsem si tedy Edgar Powerdrink na 30 hodin - tedy asi 1500 gramů Powerdrinku a pár cvrčkových tyčinek (pozn. – tyčky značky SENS) jako bonus. Každý 2 hodiny jsem si tak dal Powerdrink, s jídlem na CP a cvrčkovýma tyčkama mi to vyšlo skutečně na 35 hodin. Ještě mi zbylo 100 g edgaru jako nouzová zásoba. Potud dobrý, jen odhad nevyšel, takže jsme do depa dorazili až za 55 hodin.

Takže se mi strategie na celý závod rozpadla na tři různé části - prvních 35 hodin jsem jedl jen „Edgar,“ dalších 20 hodin jsem nejedl vůbec nic a posledních 20 hodin jsem jedl obyčejné jídlo - cokoliv co nepřipomíná závodní stravu.

Plán byl sice jiný, ale nakonec to zafungovalo dobře - vzhledem k výšce a terénu tempo nebylo moc vysoké (210 km za 35+20+20 hodin není žádná závratná rychlost), takže hladových 20 hodin se dalo vydržet do té míry, že posledních 100 gramů „Edgaru“ vyhrazených na dobu “až bude nejhůř” jsem donesl až do depa.

Kdybych to plánova znovu, zvolil bych úplně stejnou strategii, jen bych aktualizoval časový odhad.

Za fotky děkujeme: Nicolette Griffioen – nicolette7g (Instagram)

Doporučené produkty4